Haber

Anaokulunda Bakıcı Şiddeti! 8 Yaşındaki Çocuk 6 Gün Yoğun Bakımda Kaldı

Gaziantep’te Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı anaokulunda yaşayan 8 yaşındaki İngiliz bakıcı, MS’ten darp edildi. Kafatasında çatlak ve gözü morarmış olan ve 6 gün yoğun bakımda kalan İngiltere, şunları söyledi: “Bakıcı beni yere kadar dövdü. “Kustum ve burnum kanadı” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, bakıcı MS hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Olay, 18 Ekim akşamı Küçükızılhisar Mahallesi’ndeki anaokulunda meydana geldi. Teze göre; Anaokulundaki çocuklar kendi aralarında gülünce bakıcı MS, UK’i dövdü, kucağına alıp yere fırlattı. Aldığı darbeler nedeniyle İngiltere’nin burnundan kan geldi ve kusmaya başladı. Ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan İngiltere, oradan da özel bir hastaneye nakledildi.

Muayene sırasında kafatasında iki kırık tespit edilen İngiltere, yoğun bakıma kaldırılarak hastane kayıtlarına düşme olarak kaydedildi. İngiltere 2 gün sonra yanına gelerek annesi TD’ye aşık olmadığını ve bakıcı MS’in kendisini dövdüğünü söyledi. Küçük çocuğun 6 gün sonra hayati tehlikesi atlatılarak servise götürüldü. Çocuğun annesi TD şikayette bulundu.

“İki gün sonra bana ‘çocuk düştü, imkanın varsa gel’ diye haber verdiler.”

TD, depremin ardından eşinden boşandığını ve oğlunu iş bulup kendi düzenini kurana kadar kreşte bıraktığını belirtti. Oğlunun kreşte bakıcısı tarafından dövülerek öldürüldüğünü belirten TD, şöyle konuştu:

“Kurum müdürü ve tüm personel bana çocuğun düştüğünü söyledi ve ‘Çocuk düştü’ diyerek hastaneye getirdiler. 2 gün sonra beni arayıp bilgi veriyorlar. Görevli, ‘Çocuğunuz düştü, durumu iyi, bir sorunu yok’ dedi. Bana “Gelebilirsen gel” diye haber veriyorlar. Müdür, ‘Çocuk arkadaşıyla kavga etti ve masadan düştü’ diyor. Hastaneye gelip oğlumun yanına koştum. Oğlumun odasına girdiğimde ‘Anne sana doğruyu söyleyeceğim’ dedi. Anne ben düşmedim bunu bana bakıcı yaptı. “Hastaneye giderken beni döven bakıcı ‘Doğruyu söyleme, söylersen seni öldürürüm’ diye uyardı” yaşadıklarını anlattı. Oğlumu çok kısa bir süreliğine bıraktım ve ayrılırken de ‘Deprem nedeniyle çok kısa bir süreliğine geçici olarak ayrılıyorum’ dedim. ‘Siparişimi oluşturduktan sonra yanıma alacağım’ dedim.

İngiltere, bakıcının MS’inin arkadaşlarıyla birlikte gülünce bittiğini belirterek, “Bir çocuk gaz çıkardı, biz de arkadaşımızla güldük, herkes güldü. Daha sonra görevli beni ayağımdan düşürdü. Kustum ve burnum kanadı. “Hastaneye giderken bakıcı bana sorarlarsa düştüğünü söyle dedi” dedi.

Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Abdurrahman Özdemir, İngiltere’nin hayati tehlikeden kurtulduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bize düşme olayı olarak bildirildi. Çocuğu hastanemizde yoğun bakıma aldık, kafatasında kırıklar vardı. Daha sonra ailesine çocuğun darp edildiği bilgisi verildi. Çocuğun genel durumu şu anda iyi ancak kafatasında iki yerde kırık var. Kırışıklığın altında kanama ve beyin kanaması olmuş olabilir, bu da hayati risk oluşturabilir. Kanama olsaydı ve beyne baskı yapıyorsa ameliyat etmek zorunda kalırdık. Allah’a şükür böyle bir durum yaşanmadı. Çocuğun genel durumu şu an iyi, herhangi bir sıkıntımız yok. “Şu anda hayati tehlike görünmüyor”söz konusu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iddialarla ilgili idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında olay günü çocukların bilgilerine de başvuruldu. Çocuklardan birinin “Bebek bakıcısı İngiltere’yi kucağına alıp yere attı” demesi üzerine MS hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. İdari soruşturma kapsamında MS’in görev yeri de değiştirildi.

basciftlikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu