Haber

Balbey Mahallesi’ndeki metruk binalar yıkıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarihi Balbey Mahallesi’nde asayiş açısından mahalle huzurunu bozan metruk binaların yıkım çalışmalarını yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi de görüntü kirliliğine neden olan alanlarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Balbey 1. Etap Proje Alanı 28476 5 Parsel’de inşaat sürecinin yıkım işlemlerini tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, 1. Etap Proje Alanı ile eş zamanlı olarak yenileme alanı içerisinde kalan diğer alanlar için tespit, planlama ve projelendirme çalışmalarını sürdürüyor. . Bu kapsamda Balbey Mahallesi ve Bölgesi Koruma, Kentsel Yenileme, Geliştirme, Güzelleştirme Kültür ve Dayanışma Derneği’nin talebi üzerine mahalle huzurunu bozan yerler hakkında tespit çalışması yapıldı.

KUDEB TARAFINDAN YAPILAN

Tespitin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KUDEB (Koruma, Uygulama ve Kontrol Ofisleri) koordinasyonunda çalışma yürütüldü. Yapılan tespitler sonucunda bölgede can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapılar yıkıldı. Balbey Mahallesi’ndeki bahçe duvarı ve kapı-pencere açıklıklarının kapatılmasına ilişkin işlemler Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KUDEB koordinasyonunda yürütülüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu