Haber

Bezbaş Eğitim Kurumları kapılarını depremzede 45 öğrenciye açıyor

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Keşan’da depremde zarar gören çocuklar ve aileleri için eğitim alanında girişimlerde bulunuldu.

Keşan Aden Koleji, Keşan Final Anadolu Lisesi ve Fey Anaokulu yönetimleri, depremden etkilenen 45 öğrenciye, bölgeye tahliye edilmeleri durumunda ücretsiz eğitim verebilmeleri için kontenjan açtıklarını açıkladı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş, Keşan, İpsala, Enez, Uzunköprü ve Malkara’da yerleşebilecek eğitim çağındaki ailelere ve çocuklarına kapılarını açan eğitim kurumlarının ismiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Değerli arkadaşlar; Aden Koleji Anaokulu 5, Aden İlkokulu 2, Aden Ortaokulu 5. Sınıf, Final Anadolu Lisesi Anaokulu (Fey) 5, Final Anadolu Lisesi 1. Sınıf 6 Lise 2. Sınıf 6 için 10 kontenjan ayırdık, lise 3. sınıf 6 ve lise 4. sınıf sınavlarına hazırlık”.

“EĞİTİM, YEMEK, HİZMET, GİYİM, KİTAP ÜCRETİ ALINMAYACAK”

Bu okullarda ayrılan kontenjan için beyin sarsıntısı mağduru öğrencilerden ücret alınmayacağına vurgu yapan Bezbaş; Ayrıca okullara kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz kantin alışverişi imkanı sağlayarak ailelerine Aden Koleji yemekhanesindeki servislerimizden ücretsiz yemek göndereceklerini söyledi.

golcuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu