Haber

Dünya Kadınlar Günü etkinliği Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirildi

Program, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) gerçekleştirildi.

SAÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) ve Türk Kadın Akademisyenler Derneği (TÜRKKAB) iş birliğinde Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Birlikte Daha Güçlüyüz” programına katılan Rektör Prof. deprem bölgesine çalışmalarıyla destek olan akademisyen, emekçi ve istekli öğrencilere teşekkür belgesi.

Programın açılışında konuşan TÜRKKAB Lideri Prof. Dr. Mualla Satellite Yücel, dernek olarak farklı disiplinlerden akademisyenlerle toplumu bilinçlendirmeye yönelik çeşitli projelere imza atarak bu noktada duyarlı bir varlık sergilemeyi hedeflediklerini vurguladı.

Geleceğine kadının güçlü olduğu toplumların bakacağını ifade eden Yücel, “Çünkü kadın geleceği yükselten en önemli varlıktır. Dolayısıyla güçlü kadın, güçlü toplum demektir.” sözünü kullandı.

TÜRKKAB Sakarya Temsilcisi ve SAÜ Öğretim Üyesi Dr. Şule Ertürk Anıklı da deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, bu süreçte bölgede desteğini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Program, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBU) Öğretim Üyesi Zuhal Erol tarafından verilen “Kişisel Motivasyon ve Kelebek Etkisi” eğitimi ile devam etti. Erol, bazı sorular sorarak katılımcıların motivasyon düzeyini test etti.

Programın sonunda katılımcılar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

habersiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu