Haber

Gün Sazak, ölümünün 43. yılında memleketi Mihalıççık’ta anıldı.

Gümrük ve Tekel Bakanı görevi sırasında şehit olan merhum Gün Sazak, vefatının 43. yılında memleketi Mihalıççık’ın Sazak köyündeki kabri başında anıldı.

27 Mayıs 1980’de Ankara’da düzenlenen silahlı baskın sonucu hayatını kaybeden dönemin Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak, vefatının 43. yılında Eskişehir’deki kabri başında anıldı. Eskişehir İdeal Ocakları Lideri Kazım Aksoy, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, il ilçe yönetim kurulu üyeleri, Sazak’ın memleketi Mihalıççık’ın Sazak köyündeki mezarını ziyaret etti. 27 Mayıs Milliyetçi Şehitler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen ziyarette merhum Gün Sazak’ın mezarına çiçek konularak dualar edildi.

“Şehitlerimizin yüksek fazilet ve ahlakına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var”

Eskişehir Milli Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, merhum Gün Sazak’ın “Bizi öldürebilirler ama davamızın yürüyüşünü kimse engelleyemez” sözlerini hatırlatarak konuşmasına başladı. Merhum Gün Sazak’ı ziyarete geldiklerini ifade eden Aksoy, “Gün Sazak Bey’in ve şehitlerimizin yüksek fazilet ve ahlakına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlerinde bulundu. Alparslan Türkeş’in hain pusuda rahmetine kavuşan Alparslan Türkeş’in de yoldaşı olan şehit Gün Sazak’ı şehadetinin yıl dönümünde Mihalıççık Sazak Köyü’ndeki kabri başında rahmetle anıyoruz.Hayatını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türk-İslam davası için Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na rahmet ve minnetle.”

Mezarlıkta Kuran-ı Kerim okunmasının ardından misafirlere etli pilav, ayran ve çay ikram edildi. Ardından Sazak Köyü camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu. – ESKİŞEHİR

haberermenek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu