Haber

Kadıköy’de Kiracı Boşalttığı Evi ‘Bu Bina Çürümüş’ Pankartı İle Taşıdı

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından İstanbul’daki konutların durumu da sorgulanıyor. Eski yapı stoğuyla dikkat çeken Kadıköy’de oturan gazeteci Canan Coşkun, konutu boşaltırken binanın cephesine ‘Bu bina çürümüş’ pankartı astı.

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi’nde 5 katlı apartmanın en üst katında kiracı olarak yaşayan gazeteci Canan Coşkun, 55 yıllık binanın kolon ve duvarlarında çatlaklar olduğunu öne sürerek daireyi boşalttı.

Coşkun evden çıkmadan önce binanın dış cephesine “Bu bina çürümüş” yazılı pankart astı.

Coşkun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kadıköy Yeldeğirmeni’nde 55+ yıllık bir binada kiracıydım. Sarsıntı şiddetli olmadığı için evi boşalttım. Ev sahibi arayıp kiraya vereceğini söyledi. Niyet eden olursa kira, Rasimpaşa Mahallesi’ndeki bina çürümüş.”

Apartman sakinlerinden Selen Şenocak, Canan Coşkun’un evin durumunu gösteren bir video çektiğini belirterek, “Binanın kolonlarında dökülme var. Kolona değiyor, kolon içeriden çürümüş.” ,dökülmeye başlıyor. İçindeki demirler görünüyor, onlar da çürümüş. Betonda da deniz kabuğu görüyor. O yüzden. Bu afişi astı” dedi.

Ev sahibi konu hakkında yorum yapmak istemedi.

cameli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu