Haber

Didim’den Deprem Bölgesine Destek Sürüyor

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen 7,7 ve 7,5 büyüklüğündeki ve 10 ili etkileyen depremin yaraları sarmaya devam ediyor.

Ülke genelinde deprem bölgesinde vatandaşlar için yardım kampanyaları başlatılırken, Didim’de Didim Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların desteği sürüyor. Didim Belediyesi’nin bahçesinde özellikle soğuk hava nedeniyle kurulan Toplama ve Afet Uyum Çadırına vatandaşlar kuru mama, el feneri başta olmak üzere battaniye, ısıtıcı, mont, bot ve kışlık giyim malzemeleri sağlamaya devam ediyor.

2 TIR GÖNDERİLDİ, 2 YARDIM TIRI HAREKETE GEÇTİ.

Didim Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde başlattığı yardım kampanyası kapsamında, Didim Belediyesi’ne bağlı 2 adet yardım kamyonu ve iş makinesi deprem bölgesine gönderildi. Didimlilerin de desteğiyle 2 yardım TIR’ı su, battaniye, mama, ıslak mendil, hijyenik ped, kışlık kıyafet, kuru mama, bebek bezi, meyve suyu ve mama gibi çeşitli malzemeleri ile yine Didim’e ulaştırılmak üzere yola çıktı. 10 ili kapsayan deprem bölgesi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 2 yardım TIR’ının deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıktığını belirterek, “Belediyemizin öncülüğünde Didimli vatandaşların da desteğiyle kurtarılan yardımımız 2 kez yola çıktı. İnşallah deprem felaketinin yaralarını hep birlikte saracağız. Destek olan herkese yürekten teşekkür ederim.” terimleri kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu