Yaşam

Hasibe Eren, Efsanevi Karakteri Sıdıka Üzerinden Ülkemizdeki Mevcut Durum ve Sorunları Eleştirdi!

Biliyorsunuz ülkemizde birbiri ardına yaşanan ve yüreğimizi ateş yerine çeviren olaylar, afetler… Sarsıntılar, kuraklıklar, tehditler, hakaretler ve daha niceleri… Ülkemizin vatandaşları o kadar çok şey yaşadı ki… Kapatmak istedikleri son yıllarda… Başarılı oyuncu Hasibe Eren de Sıdıka karakteri üzerinden olayları eleştirdi!

Atilla Atalay’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Sıdıka dizisi, şüphesiz Türk televizyon tarihinin en efsane dizilerinden biridir.

Eğitim görmemesine rağmen kendisini geliştiren, ne istediğini bilen, her konuda fikir sahibi olan Sıdıka’nın hayat hikayesini ve etrafında gelişen absürd olayları izlemek için ekran başına kilitlenirdik.

Her karakteriyle farklı bir gündeme sahip olan Sıdıka’da geçmişin, bugünün ve geleceğin sorunları da sıkça dile getirildi.

Son günlerde ülkemizde o kadar çok şey oldu ki, 6 Şubat Pazartesi günü tüm Türkiye’nin yüreğine yıkılan deprem felaketini bile unutturacak…

Enkazın geç kalması, Kızılay’ın para karşılığında AHBAP’a çadır satması, tribünlerin deprem felaketi için seyirci karşısına çıkması, helallik istemesi, hakaretler ve dahası…

Bubi Sanat, Sıdıka karakteriyle ilgili bir bölümle olayları eleştirmek istedi.

Hasibe Eren ise rol aldığı Sıdıka karakterine “Bütün bunlar senin başına geliyormuş gibi düşünmezsen susarsan sıra sana gelir” cümlesiyle eleştirilerine devam etti. yıllar önce resmedilmiş, neredeyse bugünler için yaratılmış.

Sosyal medya kullanıcıları da bu eleştiriyi pekiştirdi.

Biz sustuğumuz sürece gerçekten sıra bize gelecek…

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım…

arapgirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu